brow mascara,

Mac Prolongwear Brow Set - Emphatically Blonde VS Rimmel Brow This Way - 001 Blonde

21:08 Glam Sight 0 Comments

**For English Please Scroll Down

Son yıllarda kaşları doldurarak, kalınlaştırarak belirginleştirmek, kalınlaştırmak oldukça trend. Doğal olmayan bir görüntüye sebep olmadıkça oldukça doğru ve yapılması gereken bir adım, çünkü yüzünüzün ifadesini oldukça değiştiren bir adım; kaşların önemini yadsıyamayız.


Kaşlarımın doğal yapısı dağınık,fakat seyrek;bundan ötürü kaş tellerimi daha dolgun göstermeyi tercih ediyorum. Dolayısıyla da en sevdiğim yöntem kaş maskarası kullanmak.Kaşlarım açık kumral olduğu, aralarında sarı teller de yer aldığı için,kaşımı şekillendirmek de dolgun göstermek de oldukça zor, aynı şekilde doğru renkte ürün bulmak da zordu.

Son iki senedir kullandığım Mac'in maskarası ile dört ay önce aldığım ve sık sık kullandığım Rimmel maskarayı incelemek ve değerlendirmek istiyorum. Past few years defining and thickening eyebrows has become a huge trend. Defining eyebows is a crucial step for makeup as long as it looks natural, for it effects your entire face big time. My all time favorite eye defining products are brow maskaras. Due to my messy yet sparse brows mascaras gives me the best natural look. I'm gonna review 2 mascaras that I am using; Mac Prolongwear Brow Set and Rimmel Brow This Way.

Mac Prolongwear Brow Set - Emphatically Blonde


Bu ürünü daha önce de belirttiğim gibi iki senedir kullanıyorum. Şu an ikinci tüpteyim. Bu seri ilk çıktığında renk skalasında açık bir renk görmek beni oldukça mutlu etmişti fakat sıcak bir alt tona sahip olup kaşlarımı kızartması konusunda biraz şüphelerim vardı. Fakat korktuğum gibi olmadı. Tenime sürünce yeterince küllü durmasa da kaşlarımda turuncu/kırmızı yansımalar yaratmadı. 
 

I've been using this product for 2 years and I am using my second tube. when this serie was released I was quite happy that there was an option with a name 'blonde' in it, but I was skeptical if it was gonna carry warm undertone that causes some coppery-reddish reflections on me. Thanks god, it wasn't like that! Though it doesn't look ashy enough when I apply it on my forearm, it doesn't created any warm reflections on my brows.


Fırçası oldukça ufak, fırçanın kılları ise kısa ve yoğun bundan ötürü tüm kaş tellerinize ulaşıp hepsine ulaşıyor, boyuyor ve hacim katıyor. Suya dayanıklı formüle sahip olmasının bu hacim katma konusuna katkıda bulunduğunu sanıyorum.

It has a tiny wand and the brsitles of this wand is short and dense, therefore it reaches every hair of your brows and colours and gives volumes. It is a waterproof product so the formula helps to create that volumizing effect. 

Yine aynı formül kaşları Rimmel'in ürünü dahil denediğim diğer kaş maskaralarına göre daha sert yapıyor, bu bazı kişilerin hoşuna gitmeyecek bir özellik olmasa da kaşlarınızın tüm gün sabit kalmasına yarıyor. Kaşları sertleştirse de, daha dolgun bir görünüm için rahatlıkla ikinci katı geçebiliyorsunuz, ilk kat kaşlarınızın taranmasını zorlaştırmıyor ve ikinci kat yapay bir görünüme sebep olmuyor. - ürün kaş renginizle uyduğu sürece.- Peki suya dayanıklı olması gerçekten suya dayanıklı olduğu manasına mı geliyor? Yağmurlu, karlı, nemli havalarda kaşlarınızda kalıyor, evet; fakat deniz, havuz gibi suyla fazlasıyla haşır neşir olduğunuz durumlarda o kalıcılığını sağlamıyor. Yine de güzel olan, giderken akasında iz bırakmaması, yüzünüzü boyamaması.

 This very same formula causes to hardens your brows, this is something that creates dislikes for some of the consumers. However it really helps to tame your brows, they don't move a bit after you apply and though it hardens the brows you can easily apply the second coat for more volume without any struggle or unnatural finish. 

Well, how waterproof is it?Günlük kullanıma bakacak olursak, bu ürün Mac'in normal serisindeki Brow Set maskaralarının aksine bu ürün tüm gün kaşlarınızda kalıyor, etkisi biraz soluyor ama akma silinme gibi bir derdiniz olmuyor. 

It stays all day long, no matter you are dealing with rain or snow or sweating, -unlike the regulear browset maskaras- but if you are at  the beach or pool side, loving spending your time in the water, then no, it's not that waterproof. But the pros in here is when it's leaaving your brows it doesn't leave any residue on your face as a souvenir.

Dikkat edilmesi gereken bir husus; eğer kaşlarınızın başlangıcındaki teller seyrekse uygulamaya oradan başlamamanız; yoğun bir uygulamaya sahip bir fırçası olduğu için seyrek kaşlarınızla beraber teninizi de boyayıp, istenmeyen o turuncu görünüme sebebiyet vermesi.
Benim kaşlarımın başlangıcı seyrek olduğu için, önce biraz daha iç kısımdan başlayıp tüm kaşlarımı taradıktan sonra, başlangıç noktasına dönüp fırçada az kalan ürünle boyamak böylece tenime bulaştırmadan, doğal bir görünüm elde ediyorum.

The point you need to be cautious about is that, you should avoid to start applying the product if your brow hairs are sparse at the inner corner for the wands bristles are dense and applies the product intensely. Try to start at the center and int the end apply it to places with sparse hairs.Then it looks much natural and better also you don't have to deal with correct the mess.


Fiyatı drugstore ürünlere göre tabii ki pahalı yine de çok bereketli olduğundan kendi kendini amorti ediyor bence. Kaşlarınızın ehlileştirilmeye ihtiyacı varsa, yerinde durmayıp oraya buraya sapıyorlarsa Mac Prolongwear Brow Set maskara bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Mac Store'lardan veya online olarak satın alabilirsiniz. Ama mümkünse deneyerek almak çok daha iyi olacaktır.
Ürün 8ml ve 59TL

You can find this product at mac stores and mac online.

The product is 8ml and 17$/ 19€Rimmel Brow This Way - 001 Blonde

Elimde severek kullandığım bir kaş maskarası varken bu ürünü almamın sebebi aslen onu amacının dışında kullanmaktı. Yokmuşçasına duran çok doğal makyaj yaptığımda kirpiklerimi aslına en yakın renkte boyamak için aldım. Evet garip bir amaç. 

Why on earth did I go and buy another mascara wand while I like my Mac one? Well, I did becaus I wanted to use it as a mascara for my no makeup makeup look. Yes, I know.


Aldığımdan beri asıl amacımın dışında, kendisinin varoluşuna uygun bir biçimde kaşlarım için kullanıyorum. 
Bu ürünün rengi beklediğim ya da istediğim kadar açık değil ama hiç beklemediğim kadar küllü, kaşlarınızda turuncu yansımalara sebep olacak hiç bir alt ton yok. Fakat kaşlarınız sarı veya çok çok açık kumralsa koyu kalabilir.

Since I bought it I use it what it is created for. 

The colour of this product was not as light as I was expecting it to be but it is really ashy and it was a nice surprise. It has no warm undertones in it no warm coppery reflectionsyet if you have real blonde brows this product is probably dark for you.


Ürün yapı olarak oldukça yumuşak, kaşları sertleştirmiyor, doğal bir bitişi var. Daha fazla belirginlik ve dolgunluk için ikinci katı uygulamak isterseniz yumuşak başlılıkla size izin veriyor ve doğallığını kaybetmiyor. Fırçası orta büyüklükte, fırça kılları uzun.Fırçanın boyutu ince kaşlara sahipseniz kullanımı biraz olabilir fakat fırça kıllarının uzunluğu yoğun uygulamaya engel olduğundan biraz dikkatle istediğini sonucu alabilirsiniz.
 

The consistency of the product is quite soft, it doesn't hardens your brows and has a natural finish. If you want to apply the second coat for more defined and volumed brows, it helps you in a heartbeat. The size of the brush is medium, the bristles are lıng. The size of the brush might cause a struggle especially if you have thin eyebrows, but the length of the bristels avoid the dense applying. So with a little care you may have the result that you are looking for. 


Suya dayanıklı değil, böyle bir vaadi de yok. Gün içerisinde yaklaşık 5 saat kadar kaldıktan sonra uçarak kayboluyor, yağmur, kari terleme gibi durumlarla karşı karşıya kalsanız da silinirken yüzünüzde leke bırakmıyor. 

It is not waterproof, and it doesn't claim anything about it. It stays with you around 5 hours and after that it fades.If you face rain or snowing you it doesn't cause any mess on your face.


Bu ürünle ilgili sevdiğim şey fırçasını kullanmaya alıştıktan sonra aynaya bakamadan dahi sürebiliyor olmam, aynada kontrol ettiğimde bir yere bulaştırmış veya kaşlarımı hiç de doğal olmayan bir şekilde boyamış bir görüntüyle karşılaşmıyorum.

What I like about this product is that after I get used to the wand I can apply it without any need to looking at the mirror. After I check it on I never faced a smeared smudged or unnatural result.


Bu ürünle ilgili sevmediğim nokta ise, fırçanın ucuna çok ürün birikmesi, temiz bir uygulama için ucundaki ürünü tüpe sıyırarak temizliyorum. Sonrasında bir sorun olmuyor.

What I don't like about it? Well, I don't likehow the product pile on at the tip of the wand, it causessmudging and messing on my face, so I scrape and clean the tip before I use.


Kaşları sabitleme konusunda Mac'in ürünü kadar iyi değil, fakat çok inatçı ve dağınık kaşlarınız yoksa böyle bir özelliğe de fazla ihtiyacınız yok demektir. Yumuşak yapısı dolayısıyla da rahatlıkla tazeleyebilirsiniz.

It is not as good as Mac for fixing the brow hairs. ıf you don't have long stubborn brow hairs and looking for something to tint your brows you can choose this one and reapply during the day easily.

Rimmel ürünleri Watson's'larda bulabilirsiniz. 
Brow This Way 8ml ve 15TL

The product is 8ml and 4$/2.99£


Zeynep xx

You Might Also Like

0 yorum: