allık,

MAC Next To Skin Blush (For Contouring) | Beyaz Tenliler için Kontür

18:09 Glam Sight 2 Comments

**FOR ENGLISH PLEASE SCROLL DOWN
Merhaba!

Bugün sizlere beyaz tenlilerin çok severek kullanacağı bir üründen bahsetmek istiyorum. Mac Next to Skin allık. Allık kategorisinde olmasına aldanmayın çünkü rengi beyaz tenliler için biçilmiş kaftan; içinde bir tık kahvelik olan gri bej. 


Beyaz tenliler için piyasada uygun tonda bir kontür ürünü bulmak çok zor, genelde hem ton olarak çok koyu oluyor hem de ne kadar hafif kullanılırsa ve dağıtılırsa dağıtılsın  maalesef doğal bir duruş elde edemiyorsunuz.Bu noktada benim kurtarıcım bu ürün oldu; tek problemi kendisinin ülkemizde satışa çıkmamış bir koleksiyonda limited edition olarak piyasaya çıkmış olması; ben de Amerika'da sipariş edip sonra aylarca gelmesini bekledim. 


İyi haber ise; Mac koleksiyonlarını takip edenler bilir ki limited edition ürünler mutlaka başka koleksiyonlarda piyasaya sürülür. Ben de sizlerin bu üründen haberdar olmanız ve takip etmeniz, bulursanız mutlaka almanız için yazıyorum.

Ürünle ilgili olumsuz hiç bir yorumum yok desem yeridir. Mat seriden olan bu ürün kolayca fırçaya geliyor, rengini hemen veriyor, fakat buna rağmen aşırı pigmentli değil; dolayısıyla hata yapma riskinizi sıfıra çekiyor denilebilir. 


Yapı olarak ne çok kremsi ne çok tebeşirimsi, yine de tozutması çok az. Çok rahat bir kullanımı var. 
Rengi söylediğim gibi içinde çok hafif kahvelik olan bir gri bej; aslında kendi teminden örnek verirsem avurtlarımdaki gölgenin tonuna oldukça yakın bir renk.
Eğer her gün kullanabileceğiniz, yüzünüzü vurgulayan fakat keskin çizgilerden ve renklerden uzak bir ürün arıyorsanız tam da sizin isteyeceğiniz bir ürün. Fakat Kim Kardashian tipi veya Instagram tipi keskin ve doğallığa takılmadan yapılan kontürlerden hoşlanıyorsanız bu ürün sizlik değil; zira on kat dahi uygulasınız öyle bir sonuç vermeyecektir.Kontür olarak uygulanmış hali.Eğer ten renginiz NW/NC 20 üzerindeyse bu üründen çok da verim alamazsınız hatta yüzünüzde görünmez ve içindeki grilikle yüzünüzü küllendirir. 

Bu ürün aslen üretilme amacı olan allık olarak da kullanılabilir. Doğal makyajlarda, toprak tonu makyajlarda, ve en çok da kırmızı/koyu rujlu makyajlarda çok güzel bir tamamlayıcı oluyor. Yüzünüze rujunuza kontrast olmayacak bir renk ve boyut katıyor.

Soğuk ve açık bir ton olmasından ötürü kaşlarımı doldurmak için de kullanmayı denedim. Zor zamanlarda veya yanınızda başka bir ürün yoksa sizi kurtarabilir fakat bu amaçla kullanınca yüksek bir performans göstermiyor. Ama sanırım bu kadarını beklemeye hakkım da yok!SwatchBu ürün bitmesin diye gözünün içine baktığım, ilk aldığımda uzun süre kullanmaya kıyamadığım ve mümkün olursa makyaj yaptığım ve bulabildiğim sürece almaya devam edeceğim bir ürün oldu.


Şu an piyasada bulunmadığı için yine beyaz tenlilere uyacak kontür ürünü olarak aklıma; Mac Omega far ve  uygun fiyatlı olarak Essence The Velvets serisinden 05 Taupe Secret geliyor. 

Sizin sevdiğiniz kontür ürünleri neler? Özellikle beyaz tene uygun kahveden ziyade gri bej tonlar barındıran bir krem kontür ürünü arıyorum, tavsiyeleriniz var mı?

Kendinize iyi bakıyorsunuz,
Öpüyorsunuz!
Zeynep
Hi there!
Today I'm gonna review a Mac blush which is my holy grail product for contouring my fair skin! So if you're one of those too light skinned for a regular contour products on the market you should keep reading!

This product has a great shade which is a gray beige with a hint of brown. It really does an amazing job to duplicate your natural shadow under your cheekbones and gives you a very natural look.

If you like dramatic contouring like Kim K. or Instagram Contour, you wouldn't like this product  for it wouldn't give you that kind of look np matter how many layers you apply. 
Also this product wouldn't show up on your face if your skin colour is darker than NC/NW 20.

You can use as a blush too as it intended to be. It gives your face dimension and colour which looks very complimentary especially with natural looks, earthy tones and last but not least, it looks amazing with red lipsticks and dark lipsticks.Used as a contour shade.It is not buttery nor chalky it is right inbetween; it's not dusting while you're getting it on the brush.

I can't find any cons about this product. I would buy it as long as Mac sells it and I regret that that I didn't stock it;but I would't know that this product would be my holy grail. 

I recommend you to follow Mac's collections for this product would be in one of them!
Swatched on arm (direct sunlight) -it is far less warm in reality.-


Other than this I can suggest you to use Mac Omega eyeshadow and Essence The Velvets Eyeshadow - 05 Taupe Secret as a contour shade.

What is your favorite contouring products? I'm looking for a cream contour product which is gray beige with a hint of brown just like Mac Next To Skin Blush,do you have any recommendations?


Thanks for your time,
Til next time!
Zeynep

You Might Also Like

2 yorum:

  1. Tam "bu allığı gördüğümü hiç hatırlamıyorum" diyecektim ki zaten görmemiş olmam normalmiş :))) Güle güle kullan, sevgiler!

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim Başakçım! Çok çok sevdiğim bir ürün olduğundan yazısını yazmam gerektiğine inandım; hangi koleksiyonla çıkacağı belli olmaz ve güzel bir beyaz ten,açık buğday ten ürünü; benzerine hiç denk gelemedim! Benzer bir ürün arayışında olanların haberi olsun ki çıkarsa alsınlar! Keşke permanent seriye ekleseler!
    Sevgiler!
    Zeynep

    YanıtlaSil